середу

Лікування п'явками: гірудотерапія

ІСТОРІЯ ГІРУДОТЕРАПІЇ (ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ)



лечение пиявками: гирудотерапияБагато почувши про п'явок, гидливо кривляться. Майже у всіх нас живе засвоєне з дитинства негативне ставлення до Дуремар і його "підопічним". А даремно ... П'явки допомагають якщо не від усіх, то від дуже багатьох заболеваеій і проблем. І від зайвої ваги, проблем зі шкірою і фігурою теж допоможуть позбутися.



Лікування п'явками - гірудотерапія або бделотерапія (від латинського "гірудо" і грецького "пильнував" - п'явка) відомо з незапам'ятних часів. Метод цей, незаслужено забутий сучасною медициною, нині знаходить "другу молодість".



Родоначальник методу-Никандр з Колофона (200 - 130 рр.. До н.е.). Авторами перших праць з гірудотерапії є Гіппократ, Гален, Авіценна.



Раніше лікування будь-якого захворювання починали з постановки п'явок. У 18 столітті в Росії їх щорічно використовували близько 30 мільйонів. Метод приставления п'явок застосовувався не тільки з лікувальною, але і з косметичною метою. Відомий факт з російської історії: напередодні балу навіть особи царської крові приставляли п'явок за вуха, щоб щоки палали натуральним рум'янцем, і не було втомилися в танцях до ранку.



ЛІКУВАЛЬНИЙ ЕФЕКТ ГІРУДОТЕРАПІЇ



Лікувальний ефект гірудотерапії складається з декількох чинників: рефлекторного, механічного і біологічного.



Рефлекторна дія гірудотерапії: п'явка прокушує шкіру тільки в біологічно активних точках (точках акупунктури). Механізм рефлекторної дії схожий з таким при голкорефлексотерапії. Механізм дії виражається в розвантаженні регіонального кровотоку.Біологічне забезпечується завдяки наявності в слині п'явки цілої гами біологічно активних речовин.



Гірудин гальмує згортання крові, причому не тільки в місці укусу, але й у всій кровоносній системі. Це зменшує тромбоутворення і в'язкість крові, викликає її посилений струм по всьому організму, так само, як і струм лімфи, що благотворно впливає на обмінні процеси та згоряння жирів. Крім того, п'явки впливають на гормональні процеси, змушуючи ендокринну систему працювати і виправляючи її "недоліки", що особливо важливо при аліментарному ожирінні.



П'явки володіють нюхом, смаком і дотиком-особливо сильно ці почуття розвинені на передньому кінці їх тіла, де розташовуються численні чуствітельниє точки. Голодні п'явки швидко реагують на кров. Якщо в посудину, де знаходяться п'явки, влити трохи крові, вони одразу почнуть здійснювати переднім кінцем швидкі рухи, прагнучи знайти місце, де можна присмоктатися. Медичні п'явкирозрізняють і запах шкіри тих істот, кров яких служить їм їжею. Так, якщо в банку з п'явками кинути дві пробки, одна з яких деякий час перебувала в руці або під пахвою людини, можна спостерігати, як майже всі вони прекрепятся саме до цієї пробці.



Разом з тим п'явки уникають сильнопахучих речовин і рятуються від них поспішним втечею. З цієї причини перед сеанцомгірудотерапії не рекомендується користуватися парфумами, дезодорантами, митися ароматним милом або гелем. Навіть протерши шкіру пацієнта спиртом, лікар зазвичай змиває його теплою водою, інакше п'явка не присмоктуватиме, а буде уползать з потрібного місця.



ДІЄТА ПРИ ЛІКУВАННІ П'ЯВКАМИ



лечение пиявками: гирудотерапияОскільки п'явки сприяють очищенню організму, під час курсу лікування рекомендується дотримуватися будь-яку очищувальну дієту , багату вітамінами і мікроелементами, уникати важкої, важкоперетравлюваної їжі, копченостей, консервів, а також обмежити споживання цукру, солодкого і мучного.



Пити слід якомога більше, особливо простої води, тому що гірудотерапія сприяє посиленню водного обміну в організмі. Також можна заварювати чай з листя кропиви, що сприяє очищенню й оновленню крові.



Зниження надмірної ваги і лікування целюліту гірудотерапією дає більший ефект в поєднанні з іншими процедурами з корекції фігури (апаратна косметологія, мезотерапія).



П'явок не можна ставити після ситної їжі та при переповненій кишечнику. В ідеалі кишечник повинен бути спорожнений безпосередньо перед сеансом, а перед курсом гірудотерапії бажано провести глибоке очищення кишечника.



ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ ЦЕЛЮЛІТУ



Прояви целюліту знайомі більшості жінок. Дрібнобугристі поверхню шкіри спочатку виникає тільки тоді, коли шкіру збирають у складку.Потім горбистість виявляється і без додаткових зусиль.



З часом целюліт може значно спотворити ноги і стегна-вони стають схожими на дріжджове тісто, яке довго і наполегливо тикали пальцем.



На жаль, серед безлічі запропонованих методик боротьби з целюлітом гірудотерапія чомусь "загубилася", хоча це найбільш ефективний метод усунення ефекту "апельсинової кірки", особливо на пізніх і самих важких його форм і стадій.



У слині п'явки міститься близько сотні ферментів, проте в рамках лікування целюліту найбільш важливими є гіалуронідаза і ліпаза (саме вони надають лікувальну дію). Гіалуронідаза сприяє розщепленню основної речовини сполучної тканини-гіалуронової кислоти і проникненню в організм інших біологічно активних речовин. "Розсмоктувати" дію гіалуронідази також має значимість при лікуванні захворювань, що супроводжуються рубцеві і спаєчними процесами. Ліпаза ж розщеплює жир, що допомагає при боротьбі із зайвою вагою.



Завдяки наявності в слині п'явки інших біологічно активних речовин поліпшується мікроциркуляція в тканинах, зникають набряки і застійні явища.



Ферменти руйнують жирові відкладення, ліквідують "апельсинову шкірку". Відбувається зменшення округлості проблемних зон, нормалізується вага, шкіра стає гладкою, пружною, еластичною. Але не поспішайте ставити п'явки на проблемні зони самостійно! Прилікуванні целюліту п'явки зовсім не обов'язково розміщуються на проблемних зонах! Грамотний фахівець індивідуально визначає місця приставления з урахуванням наявної у пацієнта супутньої патології.